עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

תיקון הליכונים ומכשירי כושר בכל הארץ

החלטתם שהגיע הזמן להיכנס לכושר? כל הכבוד. אחד האמצעים היעילים ביותר לפעילות ספורטיבית קבועה הוא ללא ספק הליכון ביתי, המאפשר לנצל את שעות הפנאי לפעילות ספורטיבית בכל מזג אוויר. ואולם, לפני שאתם ניגשים לקניית ההליכון, הדורש הוצאה כספית לא-מבוטלת, כדאי שתקחו בחשבון את ההמלצות הבאות:

מנוע – רצוי מאוד לבחור הליכון בעל מנוע חזק, של שלושה כוחות סוס לפחות. מנוע חזק מבטיח תנועה חלקה יותר של ההליכון וגם מונע תקלות לא רצויות. נסו את ההליכון בחנות ובדקו אם הוא אכן מגיע למהירויות ולשיפועים הרצויים. כך תוכלו להימנע מתיקון הליכון בעתיד ולשמור על ההליכון שלכם לאורך תקופה ארוכה.

מערכת הנעה – כאשר אתם מנסים את ההליכון, שימו לב כי תנועה חלקה, אחידה ורציפה של ההליכון היא עדות למערכת הנעה טובה. מערכת הנעה טובה תשמור על ההליכון מבלאי ומשחיקה מוקדמת. במסלולי ריצה זולים ניתן להרגיש בתנועה לא רציפה וברעידות בזמן ההליכה או הריצה.

רצועת משטח ריצה – אורך הרצועה הוא גורם חשוב במיוחד אם אתם מתכננים לרוץ על ההליכון, שכן לריצה נדרשת רצועת משטח ארוכה יותר. גם רוחב הרצועה חיוני במיוחד בזמן ריצה, משום שקשה יותר לשמור על יציבות הגוף בזמן ריצה בהשוואה להליכה. על כן, רצוי שתבחרו ברצועה באורך של לפחות 120 ס”מ ורוחב 50 ס”מ.

שיפוע – השיפוע מדמה עליות, המגבירות את המאמץ במהלך האימון, ואיכותו באה לידי ביטוי במחיר ההליכון. קיימים שני סוגי שיפועים: מכני וחשמלי. שיפוע מכני מאפשר לנו שלוש דרגות שיפוע קבועות ומחייב אותנו להפסיק את האימון על מנת לכוון את השיפוע מחדש. שיפוע חשמלי מאפשר לנו לרוץ או ללכת בשיפוע של עד 15% ומאפשר לנו לשנות את השיפוע תוך כדי ריצה.

מסגרת ההליכון – ברוב מסלולי הריצה משתמשים במסגרת פלדה, אך רצוי לבחור הליכון בעל מסגרת אלומיניום המספקת להליכון חוזק ועמידות מפני חלודה.

בולמי זעזועים – מאחר ובריצה העומס על המפרקים רב יותר, למטרת ריצה רצוי לבחור בהליכון בעל שמונה בולמי זעזועים לפחות.

הליכון מתקפל או הליכון קבוע – הליכון קבוע (לא מתקפל) הוא יציב יותר מהליכון מתקפל, לכן אם יש לכם מקום בבית ואם אתם משתמשים בהליכון באופן יומיומי, כדאי שתבחרו בהליכון קבוע.

בטיחות – מפסק הביטחון, שלרוב צבעו אדום, ממוקם בחזית לוח הבקרה. מפסק זה מתחבר באמצעות שרוך למכנסיים או לחולצה של המתאמן, ובמקרה של נפילה משיכתו מפסיקה את פעולת ההליכון בו-במקום. מומלץ מאוד להחביא את מפסק הביטחון מפני הילדים. כמו כן חשוב מאוד שיהיה בהליכון פין נעילה המאבטח את המכשיר כאשר הוא מקופל.

והכי חשוב: רכשו הליכון שאינו מרעיש, שמתאים בגודלו לשטח האימונים שלכם, שהוא מתקפל וקל להזזה. באופן זה תבטיחו שיימצא בביתכם המקום המושלם להליכון ולאימוני הכושר שלכם.

עדיין מתקשים להחליט? אנחנו נשמח לייעץ לכם. ואם בעתיד תזדקקו לשירות תיקון הליכון, אנחנו כאן בשבילכם http://www.cardiosport.co.il