עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

תערוכת סיבוב על מאדים או תערוכת הלגו בנמל ת”א?

שתי תערוכות חדשות למשפחה ולילדים מגיעות לחופשת הקיץ 2018 – תערוכת הלגו המקורית של שון קיני ותערוכת סיבוב על מאדים במכון ויצמן. שתי תערוכות מושקעות ומעניינות. אז לאיזו תערוכה כדאי יותר ללכת? הנה כמה פרטים על התערוכות.

התערוכה הראשונה שנפתחה היא תערוכת סיבוב על מאדים שתתקיים במכון ויצמן לכל אורך חודש אוגוסט 2018 ותעסוק בכוכב הלכת הקרוב אלינו עם הסיכוי הטוב לבני האדם לחיות בו ככל הנראה.

התערוכה תאפשר למבקרים הצצה על הסודות המסתוריים מהעבר של כוכב הלכת האדום, לחוות את התנאים הקשים והמאתגרים השוררים שם בהווה ולבחון את השאלה: האם נוכל להתיישב על מאדים בעתיד?

התערוכה תציג מספר מתחמים ופעילויות ותיתן הזדמנות לילדים לתפוס פיקוד על צוות אסטרונאוטים, לשלוט על רובר (רכב חלל) וירטואלי ולחפש בעזרתו סימני חיים, להציץ ב”האביטאט”: מבנה שמייצג מגורי אסטרונאוטים ולעצב לעצמם סלפי-חלל ולשתף את היקום בהאש טאג סיבוב על מאדים. כרטיסים לתערוכת סיבוב על מאדים עומדים על 45 ש”ח שזה בהחלט נתון מעודד ולא שגרתי לתערוכות מסוג זה.

התערוכה השנייה שתגיע אלינו מחו”ל והיא לא פחות מעניינת מקודמתה, היא תערוכת הלגו בנמל ת”א וגם היא מיועדת למשפחה ולילדים ותתקיים גם היא עד לסוף חודש אוגוסט 2018. למרות שכבר היו לנו בישראל הרבה אירועי לגו, זאת תערוכה שתגיע לראשונה לישראל כשהיא מציגה אוסף של אחד מאמני הלגו המוסמכים הבודדים בעולם – שון קיני.

בתערוכה הנוכחית “אמנות בקוביות לגו – התערוכה” נבחר בקפידה אוסף של כ – 25 מוצגים, ממגוון רחב של נושאים הכולל מיצגי ילדים משעשעים, מודל אדריכלי של טיים סקוואר בנו-יורק והיצירה המפורסמת GROWING IDEAS: דגם עץ גדול ממדיים שתוכנן במשך כ – 18 חודשים, ובנוי מ כ- 380,000 קוביות לגו.

גם תערוכה זו תציג מתמחים שונים ותיתן לילדים הזדמנות להשתתף במעל ארבעים עמדות הפעלה, לצפות באוסף העיר האינטראקטיבית הגדולה בישראל בהשתתפות אמני לגו מהארץ ומחו”ל ולעבור מסע בתוך האוסף של לגו סיטי בעזרת משקפי מציאות מדומה.

כרטיסים לתערוכת הלגו יימכרו ב-75 ש”ח לכרטיס שזה אמנם יקר במקצת מתערוכת סיבוב על מאדים, אך עדיין נחשב למחיר זול ביחס לתערוכות בינלאומיות שמגיעות לישראל בדרך כלל.

אז לאיזו תערוכה אתם תלכו? ההתלבטות כאן היא לא קלה אך יש גם פתרון לא רע והוא, פשוט ללכת לשתיהן. זה בטוח עדיף מילדים שמטפסים על הקירות בבית.