עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

4 סדנאות צילום שאסור לכם לפספס

את סדנאות הצילום ניתן לחלק לכמה תחומים, קודם כל, יש סדנאות צילום המשתמשות במצלמה דיגיטלית סטנדרטית ויש סדנאות צילום המשתמשות בצילום בסארטפון הנגיש וזמין לכולנו. בתוך סדנאות הצילום ניתן לחלק לכמה נושאים, סדנת צילום נוף, סדנת צילום חוץ, סדנת טבע, סדנת פורטרייט, סדנת צילום תכשיטים, סדנה למתחילים, סדנה לנוער ועוד מגוון נושאים של סדנאות צילום. כיום סדנת צילום נגישה לכולם ואינה עולה יקר בגלל התחרות הקיימת בשוק.

סדנת צילום נוף – כשמה כן היא, בסדנה לומדים להוציא תמונות מהממות מהנוף שלנו, אם זה בצפון, במרכז, ובדרום, לכל אזור יש את הזמן שלו שהנוף בו הוא הכי יפה, לדוגמא בדרום יש את “דרום אדום” שזהו הזמן שהכלניות האדומות פורחות, בדרך כלל דרום אדום יהיה בין אמצע ינואר עד סוף פברואר.

סדנת צילום תכשיטים – הרבה עסקי תכשיטים קמים כל יום, רובם קם ללא גב כספי, ולפיכך לצלם את כל התכשיטים על ידי צלם מקצועי עולה רבה כסף, בסדנה תוכלו ללמוד לצלם ולהוציא את התכשיטים שלכם בצורה יוצאת מן הכלל, בנוסף יש כאלו סדנאות המועברות עם צילום בסמארטפון שלכם ככה שלא תצטרכו אפילו מצלמה דיגיטלית.

סדנת צילום בטבע – הסדנה מתקיימת כל כולה בטבע, בסדנה נחפש דברים מעניינים לצלם בטבע (ויש הרבה, במיוחד בטבע בישראל), נוציא את המיטב מהמצלמה שלנו על ידי פוזיציות שונות, תנאי תאורה שונים ועוד.

סדנה למתחילים – את הסדנה למתחילים תוכלו למצוא ב- 2 וראיציות, סדנה למתחילים בצילום עם סמארטפון, וסדנה למתחילים בצילום עם מצלמה דיגיטלית, בסדנה תלמדו טכניקות של שימוש נכון במצלמה דיגיטלית או לחילופין טכניקות של שימוש נכון במצלמה של הסמארטפון, נלמד להגדיר את המצלמות להוצאת תמונות איכותיות ומדהימות.

ההתלבטות בלבחור סדנת צילום היא קשה מנשוא, והרבה אנשים לא יודעים על איזו סדנה ללכת, במדריך הבא איך נבחר סדנת צילום מתאימה תוכלו להתרשם ולהבין איך לבחור את הסדנה שאתם אוהבים ורוצים.

יש עוד הרבה סדנאות שונות ומגוונות שכל מרצה או מורה בוחר להוציא לאור, לפני שאתם מחליטים לגשת לעשות סדנת צילום כלשהי, חשוב לבדוק מה אתם מקבלים (תבדקו אם יש סילבוס), כמה זמן הקורס, על איזה מצלמה אתם תתנסו, דיגיטלית או בסמארטפון, ובכלל מיהו המרצה, איזה ניסיון יש מאחוריו, איפה הוא למד וכו’.

המאמר נכתב בשיתוף עם http://www.lev-ws.co.il